SparkTable – prosta gra logiczna

Dla rozluźnienia podczas pisania inżynierki napisałem na szybko (~2h) prostą grę logiczną bazującą na pomyśle Bubble Blast2 i dodatkowych strzałkach kierunkowych.
Dla wyjaśnienia: w grze mamy planszę złożoną z n x m klocków, klikając na wybrany z klocków zmieniamy je na inne lub rozpadają się, wyrzucając z siebie „iskry” które trafiają w inne klocki i wywołują efekt łańcuchowy. Celem gry jest wyczyszczenie planszy z klocków jak najmniejszą liczbą kroków.
Pomysł banalny, gra banalna, kod (brzydki!) w pythonie + pygame. Plansza wczytywana z pliku tekstowego boardfile gdzie w pierwszym wierszu jest jej rozmiar, a następnie kolejne wiersze oznaczają kolejne wiersze w grze. Obecnie dostępne klocki:
0 – brak klocka
1 – czerwony klocek – rozpada się od razu na 4 cząstki/iskry (stąd nazwa)
2 – zielony klocek – zmienia się w czerwony
3 – niebieski klocek – zmienia się w zielony
4 – strzałka w górę – znika i strzela iskrą w górę
5 – strzałka w lewo – analogicznie
6 – strzałka w dół – analogicznie
7 – strzałka w prawo – analogicznie

Edytora map brak z jednej prostej przyczyny: w planie jest generator plansz który tworzy mapy ‚ciekawe’ z punktu widzenia człowieka. Zobaczymy czy wyjdzie.

A tutaj download. Odpalamy plikiem start.py

edit: Wrzuciłem nową paczkę, zawiera 11 wybranych map oraz najprostszy możliwy generator losowych map (wynik zazwyczaj jest nieciekawy).

Wpis został dodany do Bez kategorii i oznakowany jako , . Przejdź do wpisu.

2 Responses to SparkTable – prosta gra logiczna

  1. Tomasz says:

    Zacząłbyś publikować kod na githubie a nie na jakichś dziwnych serwisach. Nawet nie wiedziałem gdzie kliknąć, żeby to to pobrać. Gierka całkiem fajna, jak ja będę miał przerwę w pisaniu inżynierki to przeklepie ją na JS:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>